Re:visions
O Re:wizjach 2010

Re:wizje to największy w Polsce przegląd najciekawszych projektów artystycznych z kręgu kultury niezależnej. To kilkuset artystów i kilkadziesiąt wydarzeń – muzyka, teatr, taniec, film, sztuki wizualne – odbywających się w różnych miejscach Warszawy.  

W skład powołanej w tym roku, nowej Rady Programowej wchodzą Szymon Tarkowski, Gaba Kulka, Bartek Chaciński, Michał Sieczkowski, Anna Smolar, Maria Seweryn, Paulina Święcańska, prof. Rhys Martin, Michał Piróg, Michał Woliński, Piotr Rypson, Stach Szabłowski, Aleksandra Więcka, Katarzyna Klimkiewicz, Iza Kuna, Bartosz Bator oraz Agnieszka Wlazeł.

Nadali oni nowy charakter programowi artystycznemu. Dokonali wyboru spośród ponad 250 projektów, z których w ramach Festiwalu zaprezentowanych będzie 65!

Co roku w Re:wizjach uczestniczy coraz więcej widzów, w 2009 roku odwiedziło nas 15 tys. osób. Jak dotąd kulminacją festiwalu była Noc Sztuki w Pałacu Kultury i Nauki. W 2010 roku będą to dwie noce, różniące się częściowo programem artystycznym.

To w przestrzeni PKiN skupia się tegoroczny Festiwal, choć kilka wydarzeń prezentowanych będzie także poza nim, w popularnych klubach oraz salach teatralnych.


OrgFcaImpactBialeFinWarszawaZakochac_sie_w_warszawieBialeParPkinEmmaUntitled-1NzsZtmInter_artCafeAkademia_fotoBez_nazwy_3Teatr_studio_1MediaEmpikMetroRadioWiadomosci24WpUntitled-4ActivistPlac_defiladVoice_warsawLogo_poziome_pmwTeatralia_logoOTvnBia_eParUntitled-1Premiere_classBia_e