Re:visions
JAZZPOSPOLITA
PKiN Cafe Kulturalna
pl. Defilad 1
03.12.10
23:45

ALMOST SPLENDID - JAZZPOSPOLITA

Koncert jednego z najlepszych debiutantów sceny około jazzowej ostatnich lat. Zespół powstał na początku roku 2009, do dziś zagrał 35 koncertów w całej Polsce, wydał dobrą EP-kę, a w październiku tego roku jeszcze lepszą płytę. Materiał debiutanckiego albumu „Almost Splendid” będzie można usłyszeć podczas tegorocznego koncertu na Re:wizjach.

Kim są muzycy Jazzpospolitej? Na swojej myspace’owej stronie piszą o sobie tak: Czterech muzyków, osiem instrumentów, niezliczone źródła inspiracji i efekt w postaci żywiołowego kwartetu grającego muzykę z nienazwanej szuflady. Nu-Jazz? Post-Rock? Trip-jazz? Avant-Pop? Jazzpospolita z szacunkiem dla kanonu, ale i śmiałością w wykraczaniu poza gatunkowe wzorce, bezkompromisowo kieruje się w nieznane, łącząc i deformując to, co absorbuje jej członków.”

 Skład zespołu:

Stefan Nowakowski – bas
Wojtek Oleksiak – perkusja
Michał Przerwa-Tetmajer – gitara
Michał Załęski – instrumenty klawiszowe

 OrgFcaImpactBialeFinWarszawaZakochac_sie_w_warszawieBialeParPkinEmmaUntitled-1NzsZtmInter_artCafeAkademia_fotoBez_nazwy_3Teatr_studio_1MediaEmpikMetroRadioWiadomosci24WpUntitled-4ActivistPlac_defiladVoice_warsawLogo_poziome_pmwTeatralia_logoOTvnBia_eParUntitled-1Premiere_classBia_e