Re:visions
MIKOŁAJ TRZASKA
PKiN Cafe Kulturalna
pl. Defilad 1
04.12.10
23:00

INNER EAR OF CULTURE PALACE

Inner Ear to międzynarodowy projekt z udziałem Mikołaja Trzaski oraz trójki zagranicznych jazzmanów: chicagowskiego perkusisty Tima Daisy’ego, nowojorskiego puzonisty Steve’a Swela i szwedzkiego tubisty Per-Åke Holmlandera.  Można powiedzieć, że osobą odpowiedzialna za stworzenie kwartetu jest amerykański saksofonista i kompozytor Ken Vandermark.  Choć osobiście nie uczestniczy on w projekcie, to właśnie z jego powodu muzycy spotkali się po raz pierwszy w 2008 roku – w czasie pierwszej trasy orkiestry Resonase, której są stałymi członkami. Wówczas postanowili powołać do życia zespół Inner Ear.

 

Muzyka kwartetu to nic innego jak kontynuacja starej tradycji improwizowanego jazzu, poszerzona o świeże spojrzenie współczesnych muzyków pochodzących z różnych krajów. Zespół łączy rozmaite tradycje: jazz, sonorystykę i muzykę współczesną, zaś główną ideą projektu jest forma dialogu akustycznych instrumentów. Wszystkich muzyków kwartetu łączy wspólna cecha – każdy z nich stworzył własny język wyrazu, który wykorzystuje w improwizacji. I choć skład instrumentalny jest w całości akustyczny, muzyka zespołu brzmi bardzo współcześnie. 

Skład zespołu:

 Mikołaj Trzaska (Polska) – saksofony, klarnet basowy

Steve Swell (USA) – puzon  

Per-Åke Holmlander (Szwecja) – tuba

Tim Daisy (USA) – perkusja 

 

 OrgFcaImpactBialeFinWarszawaZakochac_sie_w_warszawieBialeParPkinEmmaUntitled-1NzsZtmInter_artCafeAkademia_fotoBez_nazwy_3Teatr_studio_1MediaEmpikMetroRadioWiadomosci24WpUntitled-4ActivistPlac_defiladVoice_warsawLogo_poziome_pmwTeatralia_logoOTvnBia_eParUntitled-1Premiere_classBia_e