Re:visions
GAMID GROUP
PKiN Cafe Kulturalna
pl. Defilad 1
03.12.10
22:30

GAMID GROUP

Duet Gamid Group tworzą dwaj warszawscy muzycy: Gamid Ibadullayev – pochodzący z Azerbejdżanu perkusista, malarz i operator filmowy oraz Wojciech Kwapisiński – gitarzysta warszawskiej etno-jazzowej Gaamery. Zespół istnieje od grudnia 2009 roku. W lipcu 2010 roku we współpracy z galerią Apteka Sztuki wydał płytę „Bes Project”.

Muzyka Gamid Group to mieszanka muzyki etnicznej oraz eksperymentalnej muzyki współczesnej. Największą inspiracją jest dla muzyków Mugam – forma muzyczna wywodząca się z azerskiej muzyki ludowej, w której wieloczęściowe zamknięte kompozycje przetwarzane są podczas improwizacji, a ostateczna postać utworu, zarówno w materii dźwięków, jak i emocji, uzależniona jest zawsze od miejsca, czasu i otoczenia. W muzyce Gamid Group może więc zdarzyć się wszystko.

 

Skład zespołu:

Gamid Ibadullayev – perkusja

Wojciech Kwapisiński – gitara, tar

 

 OrgFcaImpactBialeFinWarszawaZakochac_sie_w_warszawieBialeParPkinEmmaUntitled-1NzsZtmInter_artCafeAkademia_fotoBez_nazwy_3Teatr_studio_1MediaEmpikMetroRadioWiadomosci24WpUntitled-4ActivistPlac_defiladVoice_warsawLogo_poziome_pmwTeatralia_logoOTvnBia_eParUntitled-1Premiere_classBia_e