Re:visions
KAROL RADZISZEWSKI
Pałac Kultury i Nauki
pl. Defilad 1
03.12.10
20:00

BREKER

Projekt „Breker“ to cykl obrazów namalowanych na podstawie reprodukcji i pocztówek, przedstawiający rzeźby Arno Brekera. W projekcie Radziszewskiego prace klasyka sztuki III Rzeszy pojawiają się w projekcie niejako podwójnie zapośredniczone. Dystans, który powstaje między twórczością Brekera, a reprodukującym ją współcześnie artystą, sprzyja wydobyciu natrętnego homoerotycznego podtekstu, który tak często był obecny w homofobicznej kulturze faszystowskiej.

 
Karol Radziszewski (rocznik 1980) - autor instalacji, akcji, fotografii i filmów wideo. Malarz, performer, wydawca. Absolwent Wydziału Malarstwa warszawskiej ASP. Współtwórca działającej od 2001 roku Latającej galerii szu szu. Wydawca i redaktor naczelny magazynu DIK Fagazine. Uczestniczył w licznych wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą (m.in. w Pradze, Nowym Jorku, Tallinie, Bat-Yam, Lipsku, Nowym Sadzie, Wiedniu i Amsterdamie). Nominowany do Nagrody Fundacji Deutsche Bank „Spojrzenia 2007“. W 2009 roku został laureatem Paszportu Polityki.


OrgFcaImpactBialeFinWarszawaZakochac_sie_w_warszawieBialeParPkinEmmaUntitled-1NzsZtmInter_artCafeAkademia_fotoBez_nazwy_3Teatr_studio_1MediaEmpikMetroRadioWiadomosci24WpUntitled-4ActivistPlac_defiladVoice_warsawLogo_poziome_pmwTeatralia_logoOTvnBia_eParUntitled-1Premiere_classBia_e