Re:visions
MACIEK STĘPIŃSKI
Pałac Kultury i Nauki
pl. Defilad 1
03.12.10
20:00

CZAS ODTWARZANIA / PLAY TIME

Seria trzydziestu fotografii, powstałych w 2010 roku w Warszawie, została przygotowana specjalnie na Re:wizje. Zdjęcia wykonane z samochodu, jak mówi artysta „patrząc wysoko do góry w niebo”, prezentują oczyszczony obraz niespójnego architektonicznie i wizualnie miasta. Tytuł „Czas odtwarzania” nawiązuje do kultowego filmu Jacques’a Tati „Play Time” z 1967 roku, który jest wizjonerską burleską na temat współczesności.

 
Maciej Stępiński (rocznik 1972) - artysta interdyscyplinarny, zajmuje się rysunkiem, video, fotografią, instalacją i malarstwem. Studiował na ASP w Warszawie i w École Nationale Supérieure de la Photographie w Arles. W 2008 roku ukazała się książka zatytułowana „Loop” z wyborem najważniejszych prac artysty. Wykłada fotografię współczesną na ATEC we Francji oraz w Akademii Fotografii w Warszawie. 


OrgFcaImpactBialeFinWarszawaZakochac_sie_w_warszawieBialeParPkinEmmaUntitled-1NzsZtmInter_artCafeAkademia_fotoBez_nazwy_3Teatr_studio_1MediaEmpikMetroRadioWiadomosci24WpUntitled-4ActivistPlac_defiladVoice_warsawLogo_poziome_pmwTeatralia_logoOTvnBia_eParUntitled-1Premiere_classBia_e