Re:visions
BABADAG
Pałac Kultury i Nauki
pl. Defilad 1
03.12.10
21:15

BABADAG

Po wielu latach śpiewania w wielu różnych zespołach, reprezentujących różne style, Ola Bilińska postanowiła obrać jeden kierunek i zrealizować swój autorski pomysł. Tak narodził się projekt Babadag, o którym artystka mówi, że „plasuje się gdzieś pomiędzy folkiem i ambientem, albo między leśną chatą a łąką, między polem a miedzą”.

 

  fot.Magdalena Kmiecik

 

Babadag wykorzystuje nietypowe akustyczne instrumenty, często z różnych kręgów kulturowych – glockenspiel, banjo, karaibski steel drum, czy góralskie dzwonki pasterskie – nie tylko w celu wzbogacenia brzmienia, ale także, by poszerzyć zakres skojarzeń wywoływanych przez muzykę. Jednak w każdym utworze równie ważne, co melodia i aranżacja, są oniryczne, sugestywne teksty oraz wizualizacje, które łączą surrealistyczną animację z filmem i uzupełniają tym samym cały przekaz płaszczyzną obrazu. Występ na Re:wizjach będzie pierwszą dużą prezentacją projektu Babadag.

 

Występują:

 

Ola Bilińska z zespołem

Kuba Turczyński – wizualizacje

 OrgFcaImpactBialeFinWarszawaZakochac_sie_w_warszawieBialeParPkinEmmaUntitled-1NzsZtmInter_artCafeAkademia_fotoBez_nazwy_3Teatr_studio_1MediaEmpikMetroRadioWiadomosci24WpUntitled-4ActivistPlac_defiladVoice_warsawLogo_poziome_pmwTeatralia_logoOTvnBia_eParUntitled-1Premiere_classBia_e