Re:visions




WOLFRAM & FARENHEID 2010
Pałac Kultury i Nauki
pl. Defilad 1
03.12.10
20:00

WOLFRAM & FARENHEID 2010

Instalacja łącząca dźwięk z obrazem to projekt Dominika Kowalczyka (Wolfram) i Sylwka Łuczaka stworzony specjalnie dla przestrzeni PKiN. Prezentuje wizualizacje struktur dźwiękowych, które istnieją na granicy słyszalności i tworzone są m.in. poprzez graficzną transpozycje w urządzeniach elektrycznych.

 
Forma architektoniczna PKiN nawiązuje do najbardziej archaicznych i rytualnych struktur symboliki kosmicznej - zaprojektowana została jednak w zupełnie innym celu i na innych zasadach. Poprzez naszą instalację staramy się przybliżyć widzów do idei, które wciąż istnieją, mimo że nie zawsze jest to widoczne i oczywiste - mówią artyści.
 
Dominik Kowalczyk (Wolfram) - twórca muzyki elektronicznej oscylującej pomiędzy stylistyką ambient i noise. W latach 2000-2010 wydał sześć albumów, a jego utwory znalazły się na kilkunastu składankach. Zajmuje się także komponowaniem muzyki teatralnej. Jest twórcą instalacji dźwiękowej, prezentowanej podczas tegorocznej edycji festiwalu Warszawska Jesień. W 2008 roku wydał płytę Mem & Wolfram „Koniec”, która jest efektem jego kilkuletniej współpracy z Kamilem Antosiewiczem.
 
Sylwek Łuczak od końca lat osiemdziesiątych związany jest z undergroundem. Zajmuje się łączeniem sztuk wizualnych z muzyką, tańcem, i performancem. Pracuje przy realizacji instalacji i projekcji multimedialnych, scenografii, oprawy wizualnej koncertów oraz spektakli teatralnych w Warszawie i w Berlinie.

 



OrgFcaImpactBialeFinWarszawaZakochac_sie_w_warszawieBialeParPkinEmmaUntitled-1NzsZtmInter_artCafeAkademia_fotoBez_nazwy_3Teatr_studio_1MediaEmpikMetroRadioWiadomosci24WpUntitled-4ActivistPlac_defiladVoice_warsawLogo_poziome_pmwTeatralia_logoOTvnBia_eParUntitled-1Premiere_classBia_e