Re:visions
STOW. STOSPOTKAŃ
PKiN Teatr Studio - mała scena
pl. Defilad 1
03.12.10
22:30

PASOŻYTY

Spektakl w reżyserii Tomasza Gawrona to adaptacja dramatu psychologicznego młodego niemieckiego dramaturga Mariusa von Mayenburga. W inscenizacji wykorzystano także fragmenty powieści Michela Houellebecq’a, opisujące ludzką cielesność i lęk przed starzeniem się.

fot. Michał Radwański

Bohaterami są dwie pary, których relacje prowadzą do wzajemnego wyniszczania się. Ważną postacią jest także starszy mężczyzna, sprawca wypadku samochodowego, który wkrada się w życie młodych bohaterów i żerując na ich naiwności, doprowadza do katastrofy.  Spektakl ukazuje skomplikowane relacje skazanych na siebie pięciu osób, które muszą żyć razem w jednej przestrzeni. Każda z nich powoli przekracza granice, budując swój amoralny świat.

Spektakl jest koprodukcją z Teatrem Druga Strefa.Stowarzyszenie Stospotkań zostało założone w listopadzie 2005 przy realizacji spektaklu awangardowego japońskiego tańca Butoh pt. „Eros & Thanathos”. Koordynatorem tego projektu był aktor Marek Zerański, który został prezesem Stowarzyszenia. W 2008 roku Stowarzyszenie Stospokań przygotowało warszawską premierę międzynarodowego spektaklu tańca Factor T z udziałem tancerzy z grupy Dada von Bzdulov we współpracy z filadelfijską tancerką Bethany Formica, a także projekt „Angielskie śniadanie” w Jadłodajni Filozoficznej, który był próbą czytaną sztuki Robina Frencha przy akompaniamencie trio jazzowego. Rok później Stowarzyszenie brało udział w realizacji wystawy fotograficznej „Gudate” w Cafe Karma. Zaś we wrześniu tego roku Stowarzyszenie zorganizowalo wspólny występ Jacka Ostaszewskiego Osjan i czolowego tancerza Butoh z Japonii, Daisuke Yoshimoto w Operze Narodowej w Warszawie. 

Tłumaczenie: Elżbieta Ogrodowska-Jesionek

Reżyseria: Tomasz Gawron

Scenografia: Jan Kozikowski

Choreografia: Weronika Pelczyńska

Wizualizacje: Aleksander Zieleń, Łukasz Sławiński

Projekt plakatu: Łukasz Sławiński

Produkcja: Natalia Gębarowska, Katarzyna Wojciechowska-Reiber

Obsada: Matylda Damięcka, Grażyna Rogowska, Przemysław Stippa (Teatr Narodowy), Mirosław Zbrojewicz, Michał Ziembicki

 

 

Prezentacja spektakli w Teatrze Studio jest możliwa dzięki  życzliwości i otwartości Teatru.
Zapraszamy do nowo otwartej kawiarni działającej przy teatrze Studio – Bratniej Szatni.
Polecamy przedstawienia w Teatrze Studio.

 

 OrgFcaImpactBialeFinWarszawaZakochac_sie_w_warszawieBialeParPkinEmmaUntitled-1NzsZtmInter_artCafeAkademia_fotoBez_nazwy_3Teatr_studio_1MediaEmpikMetroRadioWiadomosci24WpUntitled-4ActivistPlac_defiladVoice_warsawLogo_poziome_pmwTeatralia_logoOTvnBia_eParUntitled-1Premiere_classBia_e