Re:visions
TEATR ZL
PKiN Teatr Studio - duża scena
pl. Defilad 1
04.12.10
20:00

MAŁŻ RZECZ NA 3 POLAKÓW

To spektakl oparty na prozie Marty Dzido o tym samym tytule opowiada historię dwudziestokilkuletniej Magdy, warszawianki, która mieszkając z pracoholikiem, popada w frustrację i… utrzymuje się na stałym poziomie wściekłości, nie mogąc znaleźć pracy. Odyseja bezrobotnej kobiety wędrującej przez różne firmy i instytucje, gdzie słyszy rytualne „dziękujemy, oddzwonimy”, jest jednocześnie sprawdzianem większości języków, jakich używa dziś wolnorynkowe społeczeństwo. Dziewczyna w ripoście mówi takiemu światu zdecydowane „nie”. Czy istnieje szansa na znalezienie ponadpokoleniowego porozumienia między młodym pokoleniem Polaków narażonych na problem bezrobocia a ludźmi naznaczonymi autentyzmem, doświadczeniem i ciężką pracą zawodową?

 

Występujący w spektaklu chór zgodnie z grecką tradycją jest komentatorem zdarzeń, jednak w tym przypadku komentatorem wyraźnie nacechowanym. Śpiewający ze słuchu panowie to w większości emerytowani górnicy i kolejarze. 

 

Scenariusz wg prozy Marty Dzido pt. „Małż” (dzięki uprzejmości autorki): Ewa Wyskoczyl

 

 

Reżyseria: Ewa Wyskoczyl

 

Opracowanie partii i recytatywów chóralnych: Adam Szeliga

Ruch sceniczny: Tomasz Bazan

 

Opracowanie muzyki: Stanisław Ruksza

 

Światło: Mateusz „Morgan” Musialik

Występują: Marzena Paszkowiak, Agata „Kosa” Wierszeń, Marek Bula

 

Amatorski chór męski im. Nowowiejskiego z Rept Śląskich pod batutą Adama Szeligi

 

Teatr ZL (dawniej Teatr za Lustrem) ma swoją siedzibę w Tarnowskich Górach, w swoich założeniach artyści starają się podejmować tematy takie jak: człowiek na tle rozpadu wartości, globalizacja, utrata tożsamości. Nadrzędna idea przyświecająca jednak temu Teatrowi to tworzenie poza ramami teatru instytucjonalnego niezależnej propozycji repertuarowej poprzez przygotowanie premier autorskich scenariuszy i nie wystawionych w Polsce tekstów. Stworzyli wielokrotnie nagradzane spektakle takie jak: „Wyspa RO” oparty na tekstach Mirona Białoszewskiego czy „Piaskownica” Michała Walczak. 

 

 

Prezentacja spektakli w Teatrze Studio jest możliwa dzięki  życzliwości i otwartości Teatru.
Zapraszamy do nowo otwartej kawiarni działającej przy teatrze Studio – Bratniej Szatni.
Polecamy przedstawienia w Teatrze Studio.

 OrgFcaImpactBialeFinWarszawaZakochac_sie_w_warszawieBialeParPkinEmmaUntitled-1NzsZtmInter_artCafeAkademia_fotoBez_nazwy_3Teatr_studio_1MediaEmpikMetroRadioWiadomosci24WpUntitled-4ActivistPlac_defiladVoice_warsawLogo_poziome_pmwTeatralia_logoOTvnBia_eParUntitled-1Premiere_classBia_e