Re:visions
STUDIO TEATRALNE KOŁO
Teatr Wytwórnia
ul. Markowska 18
04.12.10
13:00

DOLINA MUMINKÓW W LISTOPADZIE

Spektakl wyreżyserowany przez Igora Gorzkowskiego oparty jest na ostatniej i najbardziej dojrzałej książce o Muminkach fińskiej pisarki Tove Jansson. To także pierwsza polska realizacja teatralna „Doliny Muminków w Listopadzie”. Aktorzy grają w żywym planie, a zbudowana z prostych elementów funkcjonalna scenografia, tworząca Dom Muminków, przypomina plac zabaw.

 

fot . Tomasz Dubiel

W tej historii Rodzina Muminków nie znajduje się w centrum wydarzeń. Pierwsze skrzypce grają postaci drugoplanowe. Obecność Muminków widoczna jest jednak w przedmiotach i sprzętach wypełniających przestrzeń domu, a przede wszystkim w sercach tych, którzy oczekują ich powrotu. Każdy z bohaterów na swój sposób odczuwa ich brak. Pojawia się pytanie, kim są tak naprawdę Muminki dla mieszkańców Doliny? Dlaczego ich nieobecność okazuje się tak dotkliwa? A wreszcie, za kim i za czym my sami tęsknimy?

 Reżyseria: Igor Gorzkowski

Muzyka: Patryk Zakrocki

Scenografia: Małgorzata Lipińska, Robert Pludra

Kostiumy: Joanna Gawrońska

Obsada: Marta Chodorowska, Anna Gajewska, Bartłomiej Bobrowski, Wiktor Korzeniewski, Bartosz Mazur, Przemysław Stippa

Głosu użyczyła: Krystyna Czubówna

Produkcja: Katarzyna Krapacz

Studio Teatralne Koło jest niezależną grupą teatralną założoną w 1997 roku z inicjatywy studentów Akademii Teatralnej i krakowskiej PWST. Tworzą je ludzie profesjonalnie zajmujący się teatrem: aktorzy, reżyserzy, producenci. Spektakle Koła oparte są głównie na autorskich scenariuszach Igora Gorzkowskiego. Przedstawienia były grane w salach AT, na scenach warszawskich teatrów, w klubowej przestrzeni Galerii Pruderia i w PZO. OrgFcaImpactBialeFinWarszawaZakochac_sie_w_warszawieBialeParPkinEmmaUntitled-1NzsZtmInter_artCafeAkademia_fotoBez_nazwy_3Teatr_studio_1MediaEmpikMetroRadioWiadomosci24WpUntitled-4ActivistPlac_defiladVoice_warsawLogo_poziome_pmwTeatralia_logoOTvnBia_eParUntitled-1Premiere_classBia_e