Re:visions
52°43'N 19°42' E
PKiN Teatr Studio - duża scena
pl. Defilad 1
03.12.10
19:00

CARSON CITY

Spektakl opowiada historię mieszkańców miasteczka Carson, w którym w latach 20. ubiegłego wieku dokonano pierwszej egzekucji w komorze gazowej. Dziś mieszkańcy Carson są podskórnie zarażeni śmiercią, przerasta ich ona od wewnątrz. Katastrofa wisi w powietrzu. I kiedy nagle w mieście pojawia się obcy, bez nazwiska i bez pamięci, zaczyna działać jak katalizator, przyspiesza reakcję. Ginie syn jednej z szanowanych obywatelek, mały chłopiec, nikt nie reaguje, ale stopniowo dziwna determinacja ogarnia całe miasteczko: Stevena – dziennikarza lokalnej gazety, który ciągle próbuje uporać się z dziecięcymi wizjami uprowadzenia przez UFO, Jennifer – zbyt przykładną córkę i siostrę sparaliżowanej Alby, Benigno – opiekującego się Albą pielęgniarza, Annę piękną i młodą żonę Edwarda, który jako lekarz zbyt często wyjeżdża w delegacje oraz Virginię – matkę zabitego chłopca, która w odwecie za śmierć dziecka zaczyna strzelać do bezbronnych mieszkańców miasteczka.

 

 

Artyści o sobie:

 

 

 

Nie jesteśmy grupą teatralną a nawet pewnie byśmy nie chcieli być taką, stąd nazwaliśmy się projektem, czyli czymś czasowym, co nie ma pretensji do trwania wiecznego. Jeżeli będzie inaczej, to chętnie damy się zaskoczyć. Wszyscy jesteśmy w ten czy w inny sposób związani ze stowarzyszeniem ASSITEJ i stąd od wielu lat się znamy. Część z nas poznała się przy pracy nad dyplomem „Zachodnie wybrzeże” (2008), część tworzy grupę artystyczną TERAZ POLIŻ (istniejącą od 2008 roku), a jeszcze inni grają w Teatrze na Woli w spektaklu „I'm sorry” (2009). Blisko rok temu spotkaliśmy się i zdecydowaliśmy, że chcemy razem zrobić coś interesującego, nie do końca wiedzieliśmy, co to będzie, ale to właśnie wydawało się najbardziej pociągające. Teraz po 10 miesiącach mamy spektakl, który bardzo chcemy grać a widzowie chcą go oglądać. Spektakl był prezentowany w ramach Dirty Drama Festa w Rydze (Łotwa) i okazało się, że tak samo śmieszy i przeraża tamtejszą publiczność. Najważniejsze dla nas to wierzyć w to, co się robi i mieć z tego frajdę”.

 

Scenariusz: Wojtek Faruga i Przemysław Kazusek

Scenografia i reżyseria: Wojtek Faruga

Światło/projekcje/plakat: Szymon Celej

Zdjęcia: Wojtek Gadomski

Asystent reżysera: Marcin Zbyszyński

Obsada: Adrianna Kornecka, Emanuela Osowska, Charlotta Zielińska, Kamila Worobiej,

Przemysław Kazusek, Sebastian Królikowski, Damian Kwiatkowski, Mariusz Kamiński

 

 

 

Prezentacja spektakli w Teatrze Studio jest możliwa dzięki  życzliwości i otwartości Teatru.
Zapraszamy do nowo otwartej kawiarni działającej przy teatrze Studio – Bratniej Szatni.
Polecamy przedstawienia w Teatrze Studio.

 OrgFcaImpactBialeFinWarszawaZakochac_sie_w_warszawieBialeParPkinEmmaUntitled-1NzsZtmInter_artCafeAkademia_fotoBez_nazwy_3Teatr_studio_1MediaEmpikMetroRadioWiadomosci24WpUntitled-4ActivistPlac_defiladVoice_warsawLogo_poziome_pmwTeatralia_logoOTvnBia_eParUntitled-1Premiere_classBia_e