Re:visions
TEATR KOLEGTYW
PKiN Teatr Studio - mała scena
pl. Defilad 1
02.12.10
20:30

NOC NADCHODZI OD WEWNĄTRZ

Spektakl w reżyserii Roberta Drobniucha powstał z inspiracji utworem „Kuszenie świętego Antoniego” Gustave’a Flauberta. Przedstawienie łączy tradycyjny teatr z tańcem i sztuką multimediów.

 

To opowieść o ludzkich tęsknotach i pragnieniach, o drzemiących w człowieku żądzach, o zmaganiach z własnymi słabościami. Losy bohaterów sztuki ukazują uparte dążenie do szczęścia – naiwną pogoń za niedoścignionym, próbę złapania tego co nieuchwytne – choćby za cenę okrucieństwa lub utraty własnej godności. Ich spotkanie nie jest przypadkowe, choć nie widzieli się kilka dobrych lat. Nieprzypadkowo też ich wspólny wieczór daleki jest od sentymentalnych wspomnień z młodości. To zetknięcie ludzi z całkiem innych światów, choć w gruncie rzeczy dawni kochankowie są do siebie bardzo podobni. Łączy ich samotność, poczucie bezsensu własnej egzystencji, dramat niespełnionych marzeń i pragnień. Z tego zaś rodzą się kolejne lęki, kompleksy, frustracje... Czy dzięki temu spotkaniu uda się je okiełznać? Czy między dwójką bohaterów jest szansa na uczucie?


Reżyseria: Robert Drobniuch

Adaptacja: Robert Drobniuch

Scenografia: Kamel Boukoffa

                                           Muzyka: Michał Górczyński                                            

                                   Multimedia: Krzysztof Kiziewicz                                    

Współpraca przy realizacji: Tomasz Gilewicz

Koordynacja projektu: Anna Andraka

Współpraca techniczna: Adam Etel, Przemysław Żmijko

Występują: Dorota Baranowska, Izabela Wilczewska, Kamil Dobrowolski

Teatr Kolegtyw działa od 2008 roku, w ramach Stowarzyszenia Artystycznego Kolegtyw z siedzibą w Warszawie. Skupia młodych artystów, animatorów kultury i działaczy społecznych z Warszawy i Białegostoku. Inicjatywy podejmowane przez stowarzyszenie mają charakter interdyscyplinarny i łączą kilka dziedzin sztuki: teatr, taniec, sztuki plastyczne, video art, film.  

 

Prezentacja spektakli w Teatrze Studio jest możliwa dzięki  życzliwości i otwartości Teatru.
Zapraszamy do nowo otwartej kawiarni działającej przy teatrze Studio – Bratniej Szatni.
Polecamy przedstawienia w Teatrze Studio.

 OrgFcaImpactBialeFinWarszawaZakochac_sie_w_warszawieBialeParPkinEmmaUntitled-1NzsZtmInter_artCafeAkademia_fotoBez_nazwy_3Teatr_studio_1MediaEmpikMetroRadioWiadomosci24WpUntitled-4ActivistPlac_defiladVoice_warsawLogo_poziome_pmwTeatralia_logoOTvnBia_eParUntitled-1Premiere_classBia_e