Re:visions
ZOOPLAN
Pałac Kultury i Nauki
pl. Defilad 1
04.12.10
21:15

KLARNET MAPA

„Klarnet mapa” to kontynuacja projektu „Notatnik Poznania”, prezentowanego w tym roku na festiwalu Malta. Pomysł Michała Górczyńskiego zakłada transponowanie przeróżnych klarnetowych technik na techniki beatboxowe oraz techniki beatboxowe na klarnecie.

Ważnym elementem projektu jest budowanie specyficznej formy koncertu, opartego na „utworze – opowiadaniu”, gdzie mówienie, interakcja z publicznością, gest i performance są integralną częścią muzyki.

 

Do projektu zaproszeni zostali trzej muzycy reprezentujący różne tradycje gry na instrumentach perkusyjnych: Nassek Zaidi, Rahul Anupam, Mamadou Diouf. Stanowią oni część mapy Warszawy, która na poziomie interpretacji muzyki staje się na chwilę częścią mapy świata. Mapa Warszawy rozumiana jest tu również jako zbiór dźwięków miejskich, które przeplątać się będą z opowieścią o podróży po mieście.

 Występują:

 

 Michał Górczyński – klarnet

Patryk „TikTak” Matela - beatbox

Nassek Zaidi – instrumenty perkusyjne

Bartosz Niedźwiecki - skrzypce, mazanki

Mamadou Diouf – instrumenty perkusyjne

 OrgFcaImpactBialeFinWarszawaZakochac_sie_w_warszawieBialeParPkinEmmaUntitled-1NzsZtmInter_artCafeAkademia_fotoBez_nazwy_3Teatr_studio_1MediaEmpikMetroRadioWiadomosci24WpUntitled-4ActivistPlac_defiladVoice_warsawLogo_poziome_pmwTeatralia_logoOTvnBia_eParUntitled-1Premiere_classBia_e