Re:visions
WarszawArt
Kino Luna
ul. Marszałkowska 28
02.12.10
20:00

WARSZAWART

KOMUNA OTWOCK. 20 LAT I KONIEC
Magda Mosiewicz i Marta Dzido

 

 

Film opowiada historię Komuny Otwock, warszawskiego kolektywu artystycznego, który po 20 latach zakończył swoją działalność.

 

Reżyseria, zdjęcia, montaż: Magda Mosiewicz i Marta Dzido

Czas trwania: 17 min.  

WIZJA LOKALNA
Marek Kucharski

   

Instalacja Katarzyny Nocuń

Film dokumentalny pokazuje sylwetki artystów biorących udział w projekcie „Animacja Końca Lata”, który we wrześniu 2010 odbywał się w podwarszawskich Białobrzegach. W ramach tego projektu podjęto próbę rewitalizacji i zaadoptowania przestrzeni leśnej w celach artystycznych.

Film "Wizja lokalna" powstał przy udziale Stowarzyszenia Inicjatyw Twórczych 'Trzecia Fala'

Czas trwania: 18 min. 

 

 

VIDEONOTACJE
Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”

 

 

Videonotacje są realizowane przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę" w ramach projektu Animatornia, aby promować działania społeczno-artystyczne, wykorzystując zmiany w kulturze audiowizualnej wywołane przez serwisy typu YouTube. Uczestnicy projektu, tworząc swoje autorskie videonotatki czerpią z doświadczeń filmu dokumentalnego i formuły wykorzystywanej przez kroniki filmowe..

 

Każda videonotatka jest realizowana przez innego twórcę

Miasta W Komie / WARSZAWSKA TURYSTYKA EKSTREMALNA 

 

Grupa Miast w Komie

To projekt, który odkrywa zapomniane, nieznane i niedostępne zakątki Warszawy. Wycieczkom towarzyszą reporterzy „Miasta w Komie”, realizujący reportaże i fotografie telefonami komórkowymi. Materiał przygotowany na Re:wizje przedstawia Warszawę w czterech odsłonach - w kontekście czterech pór roku i stale zmieniającej się wraz z nimi przyrody.

Artyści zaangażowani w projekt: Cezary Ciszewski, Emanuela Osowska, Włodek Dembowski
dziennikarze obywatelscy Miasta w Komie
uczestnicy Warszawskiej Turystyki Ekstremalnej OrgFcaImpactBialeFinWarszawaZakochac_sie_w_warszawieBialeParPkinEmmaUntitled-1NzsZtmInter_artCafeAkademia_fotoBez_nazwy_3Teatr_studio_1MediaEmpikMetroRadioWiadomosci24WpUntitled-4ActivistPlac_defiladVoice_warsawLogo_poziome_pmwTeatralia_logoOTvnBia_eParUntitled-1Premiere_classBia_e