Re:visions
FORMACJA SIOSTRY BUI
Pałac Kultury i Nauki
pl. Defilad 1
04.12.10
20:00

LUCID DREAM

 Eksperymentalny projekt z pogranicza sztuki video i multimediów z elementami klasycznego kina, plastyki ciała, tekstów, sztuk wizualnych, muzyki współczesnej i symfonicznej. Pierwszą inspiracją do powstania instalacji video była książka Daniela Keyesa "Billy Milligan" oraz przedstawiona w nim relacja pomiędzy zatłoczonym miastem a samotnym człowiekiem.W ostatecznej wersji instalacja nawiązuje kolorystyką oraz kształtem do nowej fali filmów europejskich. Zdjęcia do projektu powstawały latem 2010 roku na ulicach Warszawy oraz w pracowni audiowizualnej prof. Grzegorza Kowalskiego. Muzyka skomponowana przez Jarka Jóźwika (Łąki Łan) stanowi połączenie współczesnych brzmień z muzyką symfoniczną. Na trzech ekranach symultanicznie wyświetlane będą  powiązane ze sobą etiudy filmowe, które połączą świat rzeczywisty - miasto, ze światem wytworzonym przez bohatera. Jest to próba zobrazowania współczesnej Warszawy oraz żyjącego w niej  człowieka. 

 

Siostry BUI - formacja artystyczna, istnieje od 2009 roku. Skupia się na wykorzystywaniu różnego rodzaju mediów - od filmu, video-artu poprzez teatr, plastykę ciała, taniec i ruch, aż po architekturę. Połączenie ich polsko-wietnamskich korzeni z kulturą francuską, w której dorastały, daje oryginalny plastycznie efekt. Mai Bui-Ngoc jest obecnie architektem. Julia Bui-Ngoc jest studentką warszawskiej ASP oraz instruktorką tańca i choreografem. Siostry mają na swoim koncie już dwie premiery, dwa teledyski oraz kilkanaście mniejszych realizacji.

 

Jarek Jóźwik - pianista, aranżer, kompozytor, muzyk, dźwiękowiec. Twórca zespołu Łąki Łan oraz autor większości aranżacji ich utworów. Współpracował m.in. z Reni Jusis, Katarzyną Nosowską, Fiszem i Emade. OrgFcaImpactBialeFinWarszawaZakochac_sie_w_warszawieBialeParPkinEmmaUntitled-1NzsZtmInter_artCafeAkademia_fotoBez_nazwy_3Teatr_studio_1MediaEmpikMetroRadioWiadomosci24WpUntitled-4ActivistPlac_defiladVoice_warsawLogo_poziome_pmwTeatralia_logoOTvnBia_eParUntitled-1Premiere_classBia_e