Re:visions
TRÈS.B
Pałac Kultury i Nauki
pl. Defilad 1
03.12.10
22:15

THE OTHER HAND

Koncert promujący drugą płytę polsko-holenderskiego zespołu zatytułowaną „The Other Hand”. Album nagrany został w Warszawie z towarzyszeniem lokalnych gości, a finalnego szlifu nadał jej w swym nowojorskim studio nadworny producent Nicka Cave'a – Victor Van Vugt, znany ze współpracy z the Bad Seeds, PJ Harvey, Beth Orton i Athlete.

 

 Zespół, który rozpoczął swoja działalność coverem PJ Harvey "Who the fuck" w duńskiej szkole muzycznej, ze swoim międzynarodowym pochodzeniem czuje się dobrze także na scenie innych krajów. Grupa składa się z Polki i dwóch muzyków o międzynarodowych korzeniach, na scenie wspomaga ich też basista Staszek Wróbel (Tworzywo Sztuczne, Łąki Łan, Paula i Karol). Nazwa zespołu oznacza (z francuskiego) "bardzo.b" i jest odnośnikiem do muzyki klasy b, surowej, nieoszlifowanej. Angelika Kucińska („Przekrój”, „Hiro”) o wokalistce très.b pisze: "charyzmatyczna, piekielnie zdolna polska dziewczyna na emigracji".

 

très.b można było zobaczyć w Polsce m.in. na głównej scenie OFF Festiwalu, a także przed zespołem HEY. Misia śpiewała m.in. na składance „Wyspiański Wyzwala” (z Dr.No) czy na ostatniej płycie Bajzla. Trio ma za sobą ponad 100 występów na scenach całej Europy i cieszy się opinią doskonałego zespołu koncertowego.

 Skład zespołu:

 

Misia Furtak – wokal, bas

Oliver Heim – gitary, instrumenty klawiszowe

Tom Petit – perkusja

 

Staszek Wróbel – bas 

 OrgFcaImpactBialeFinWarszawaZakochac_sie_w_warszawieBialeParPkinEmmaUntitled-1NzsZtmInter_artCafeAkademia_fotoBez_nazwy_3Teatr_studio_1MediaEmpikMetroRadioWiadomosci24WpUntitled-4ActivistPlac_defiladVoice_warsawLogo_poziome_pmwTeatralia_logoOTvnBia_eParUntitled-1Premiere_classBia_e