Re:visions
TRICPHONIX STREET BAND
Hydrozagadka
ul.11 Listopada 22
02.12.10
23:00

TRICPHONIX STREET BAND

Dziesięcioosobowy Tricphonix Street Band złożony ze śmietanki warszawskich muzyków sceny współczesnego jazzu. Założycielem i autorem kompozycji  Tricphonix Street Band jest Maciej Trifonidis Bielawski – multiinstrumentalista, znany z wielu innych projektów improwizowanych (zarówno big-bandowych jak i bardziej kameralnych). Muzyka Bielawskiego jest różnorodna i bogata, kompozytor niczym podróżnik wędruje po świecie dźwięków, zachowując jednocześnie swój indywidualny styl i język muzyczny. Komponuje na duże orkiestrowe składy, comba, kameralne tria, duety. Jego utwory charakteryzuje niezwykła energia, zabawa fakturą i formą. Obok wyrafinowanych jazzowych tematów w kompozycjach Trifonidisa słychać eksperymenty i free jazzowe improwizacje, czy symfoniczno-filmowe nastroje. W utworach można odnaleźć wpływy muzyki jazzowej, współczesnej i etnicznej. Trifonidis udziela się i tworzy wiele zespołów sceny jazowej, world music i muzyki improwizowanej (Tricphonix Street Band, Trifonidis Free Orchestra, Trifonidis Downtown Project, Downtown Sekstet, Horny Trees), jest także producentem, realizatorem dźwięku i wydawcą.

 

fot A.Brodowski

 

W 2010 roku zespół zarejestrował płytę zatytułowaną „The Dudes”, która jest kontynuacją cyklu albumów inspirowanych Warszawą – opowieścią o ludziach, przyjaźni i gorącej atmosferze miasta. 

 Skład zespołu:

Maciek Trifonidis – sax

 

Daniel Polkowski – sax

Ray Dickaty – sax

Tomasz Duda – sax

Bolek Jezierski – sax

 

Daniel Grzeszykowski – sax

Maciek Rodakowski – sax

Piotr Janiec – tuba

 

Szymon Tarkowski – bas

 

Wojtek Sobura - perkusja

 OrgFcaImpactBialeFinWarszawaZakochac_sie_w_warszawieBialeParPkinEmmaUntitled-1NzsZtmInter_artCafeAkademia_fotoBez_nazwy_3Teatr_studio_1MediaEmpikMetroRadioWiadomosci24WpUntitled-4ActivistPlac_defiladVoice_warsawLogo_poziome_pmwTeatralia_logoOTvnBia_eParUntitled-1Premiere_classBia_e