Re:visions

STOWARZYSZENIE "ŚLAD"
Teatr Academia
ul.11 Listopada 22
02.12.10
20:00

TRZY GRACJE, TRZY RACJE

Autorski spektakl Romana Woźniaka oparty jest na micie „Sąd Parysa”, który staje się pretekstem do impresji na temat zmienności kanonów piękna. To właśnie wymóg piękna, młodości, powabu i sprawności stał się dziś podstawową kategorią niezliczonych obszarów ludzkiej aktywności... 

Więcej |

TEATR KOLEGTYW
PKiN Teatr Studio - mała scena
pl. Defilad 1
02.12.10
20:30

NOC NADCHODZI OD WEWNĄTRZ

Spektakl w reżyserii Roberta Drobniucha powstał z inspiracji utworem „Kuszenie świętego Antoniego” Gustave’a Flauberta. Przedstawienie łączy tradycyjny teatr z tańcem i sztuką multimediów. 

Więcej |

TEATR REMUS
Teatr Remus
ul. Targowa 80
03.12.10
17:30

ECHO

„Echo” to spektakl/koncert, w którym bohaterami są widzowie, nie aktorzy. Projekt zbudowany jest wokół pieśni tradycyjnych i współczesnych, odmiennych pod względem tematyki oraz pochodzących z różnych kultur. Twórcy starają się znaleźć możliwość rozumienia starych pieśni bez upraszczania ich czy osadzania w oryginalnym kontekście kulturowym. 

Więcej |

52°43'N 19°42' E
PKiN Teatr Studio - duża scena
pl. Defilad 1
03.12.10
19:00

CARSON CITY

Spektakl opowiada historię mieszkańców miasteczka Carson, w którym w latach 20. ubiegłego wieku dokonano pierwszej egzekucji w komorze gazowej. Dziś mieszkańcy Carson są podskórnie zarażeni śmiercią, przerasta ich ona od wewnątrz. 

Więcej |

TEATR KONSEKWENTNY
Stara Prochoffnia
ul. Boleść 2
03.12.10
20:00

KOMPLEKS PORTNOYA

„Kompleks Portnoya” to kultowy i zarazem skandalizujący tekst Philipa Rotha – manifest młodego pokolenia lat siedemdziesiątych dwudziestego wieku. Jeden z kamieni milowych prozy amerykańskiej ubiegłego stulecia. 

Więcej |

STOW. STOSPOTKAŃ
PKiN Teatr Studio - mała scena
pl. Defilad 1
03.12.10
22:30

PASOŻYTY

Spektakl w reżyserii Tomasza Gawrona to adaptacja dramatu psychologicznego młodego niemieckiego dramaturga Mariusa von Mayenburga. W inscenizacji wykorzystano także fragmenty powieści Michela Houellebecq’a, opisujące ludzką cielesność i lęk przed starzeniem się. 

Więcej |

STUDIO TEATRALNE KOŁO
Teatr Wytwórnia
ul. Markowska 18
04.12.10
13:00

DOLINA MUMINKÓW W LISTOPADZIE

Spektakl wyreżyserowany przez Igora Gorzkowskiego oparty jest na ostatniej i najbardziej dojrzałej książce o Muminkach fińskiej pisarki Tove Jansson. To także pierwsza polska realizacja teatralna „Doliny Muminków w Listopadzie”.

Więcej |

TEATR ZL
PKiN Teatr Studio - duża scena
pl. Defilad 1
04.12.10
20:00

MAŁŻ RZECZ NA 3 POLAKÓW

MAŁŻ RZECZ NA 3 POLAKÓW, ANTYPIOSENKI I CHÓR MĘSKI to spektakl oparty na prozie Marty Dzido o tym samym tytule opowiada historię dwudziestokilkuletniej Magdy, warszawianki, która mieszkając z pracoholikiem, popada w frustrację i… utrzymuje się na stałym poziomie wściekłości, nie mogąc znaleźć pracy. 

Więcej |


OrgFcaImpactBialeFinWarszawaZakochac_sie_w_warszawieBialeParPkinEmmaUntitled-1NzsZtmInter_artCafeAkademia_fotoBez_nazwy_3Teatr_studio_1MediaEmpikMetroRadioWiadomosci24WpUntitled-4ActivistPlac_defiladVoice_warsawLogo_poziome_pmwTeatralia_logoOTvnBia_eParUntitled-1Premiere_classBia_e